
Als je je missie wilt leven, doet het er toe aan welke doelen je bijdraagt. En dus ook voor welke opdrachtgever je werkt. Juist daarom ben ik zo waanzinnig trots en dankbaar dat ik ben begonnen bij SamenTwente/OZJT!
Met een mooi zonnetje rijd ik op 23 maart naar Enschede. Mijn studentenstadje, maar ook de stad waar ik mijn eerste baan had op de Universiteit Twente. Het lijkt eeuwen geleden:-) Al rijdend stroomt mijn hoofd vol met mooie herinneringen uit die tijd. Wat is het hier mooi groen! Wat is er weinig file! En wat is er in de stad veel veranderd….!
Toen ik de opdracht voor een organisatieadviseur bij SamenTwente/OZJT las ging mijn hart sneller kloppen. Mijn levensfase – en levenservaring – draagt er ongetwijfeld toe bij dat ik steeds meer werk met én voor jongeren. Als je kijkt naar mijn opdrachtenportefeuille zie je daarin steeds meer organisaties in jeugdzorg en onderwijs, zoals bijvoorbeeld de Algemene Jeugdartsen (AJN), JongJGZ, GGD Hollands-Noorden, Koraal, Dieze College en Bossche Vakschool; het voelt ontzettend fijn om bij te dragen aan een betere wereld voor jongeren. En dát precies brengt mij hier in Twente!
Want Twente staat op een kruispunt. Twente heeft het hoogste aantal suïcides onder jongeren. 1 Op de 6 jongeren doet een beroep op (complexe) jeugdzorg. 14 Gemeenten in uitvoeringsorganisatie SamenTwente hebben de handen ineengeslagen. Met de Prioritaire Agenda Jeugdzorg 2026 – 2032 is er een heldere keuze gemaakt in de vraagstukken waarop deze gemeenten in de jeugdzorg willen inzetten. Geen kleine bijstelling, maar een keuze voor een andere manier van samenwerken, sturen en organiseren. Er is dus werk aan de winkel!
Als ik het Twentehuis binnenstap voel ik me er direct thuis. Er hangt fijne energie en de mensen zijn ontzettend aardig. Als ik kennismaak met mijn nieuwe opdrachtgever(s) Rianne en Jasper komen de woorden vanzelf. Het is de start van een mooi gesprek dat we heel graag willen vervolgen!
En zo geschiedde.. inmiddels een maand onderweg en vele stukken, gesprekken en eerste indrukken rijker ben ik op mijn plek. Vooruit, naar Enschede rijden voor dag en dauw is best pittig. En balans behouden ook. Want mijn andere kleinere klussen, bestuurswerk – en mijn gezin niet te vergeten – vragen ook aandacht. Gelukkig is daar alle ruimte en begrip voor. Dus we gaan ervoor!
Samen op pad voor een robuuste Jeugdhulpregio. Een geweldig mooie ambitie waar ik heel graag aan wil bijdragen.
Ik houd jullie op de hoogte!
